Dodaj do ulubionych Mapa strony
FIRMY POLECANE

TANIE APARTAMENTY W MIKOŁOWIE SPRZEDAWANE przez firmę euroczit

Zabawki

DMUCHAŃCE zjeżdżalnia spiderman

Dmuchańce zjeżdżalnia spiderman 1

Historia zabawek dmuchanych - dmuchańce

HISTORIA DMUCHAŃCÓW

Bardzo często dostajemy od Państwa informacje jaka to cudowna zabawa dla dzieci te dmuchańce. Pytacie skąd sie to wzieło kto to wymyślił postanowiliśmy przybliżyć trochę historii dmuchanych i pneumatycznych zabawek.
Pierwszy nadmuchiwane struktura została zaprojektowana w 1959 roku przez Johna Scurlock w Shreveport w stanie Luizjana , który eksperymentował z nadmuchiwanymi  pokrowcami na kortach tenisowych, gdy zauważył, że jego pracownicy zadowoleni skakalii na nadmuchanych strukturach.
 Johna Scurlock był inżynierem mechanikiem i lubiał fizykę. John był pionierem nadmuchiwanych kopuł, namiotów pneumatycznych, znaków nadmuchiwanych i jego największym osiągnięciem było wynalezienie poduszki powietrznej bezpieczeństwa, która jest używany przez straż pożarną i służby ratowniczych, aby łapać ludzi skaczących z budynków lub wysokości.

Pierwszy producentem dmuchańców była firma produkcyjna  w Nowym Orleanie w wynajętym magazynie. Jego żona, Frances, rozpoczeła pierwszy wynajem dmuchańców i uruchomiła  wypożyczalnie w 1968 r. A w  1976 r. wybudowali własny zakład do produkcji i wynajmu dmuchańców. Są one wprowadzane do obrotu na różne wydarzenia festyny , przyjęcia urodzinowe, targi szkolne i pikników firmowych. 

Ich syn Frank Scurlock rozszerzyli swoja działalnośći w Stanach Zjednoczonych pod markami "Space Walk" i "Dmuchana Zoo". Frank również założył pierwszy  nadmuchiwany kryty park zabaw o nazwie "Fun Factory" na Święto Dziękczynienia 1986 w Metairie, Luizjana . Drugi oddział został otwarty w Memphis Tennessee nazwie "Fun Plex" w 1987 roku. Obie lokalizacje zamknięty bo wartość nieruchomości stała się zbyt wielki dla tej operacji. Pierwszy pompowany był  materac bez stron, zwana "Pillow kosmiczna". W 1967 roku pod ciśnieniem nadmuchiwane wnętrze zauważono, że wymaga dwóch wentylatorów, ale gorąco w lecie było w nim jak w szklarni . Wersja ta nazywana była "Space Walk" i został przyjęty jako nazwa firmy.

W 1974 roku, w celu rozwiązania problemu ciepła, nowa linia produktów o nazwie "Jump Jupiter" został stworzona tak, że ma zawyżone kolumny, które obsługiwane były siatkami ścian, co pozwoliło powietrzu wyjść. Dalsze udoskonalenia tego stylu powstały np. linii zamków i zwierząt, które są określone jako "Zoo nadmuchiwane". Na początku 1990 Frank stworzył pierwszą komercyjną dmuchaną zjeżdżalnią o nazwie "Tunnel Aqua". W Wielkiej Brytanii w 1978 roku, z tworzyw sztucznych producent Richard Hopkirk stworzył pierwszy nadmuchiwany zamek, w którym trzy z czterech ścian były nadmuchiwane, z przodu otwarte dla wejścia, wyjścia i nadzoru. Te dmuchańce,stały się standardem w Wielkiej Brytanii i to, co zazwyczaj widać do tej pory (chociaż Hopkirk nie opatentował swojego zamku i jest stosowana przez wiele firm).Dziś urządzenia pneumatyczne potocznie nazywane Dmuchańce ( nazwa wymyślona przez firmę EUROJUMP ponieważ jest łatwiejsza w komunikacji miedzy klientami i dziećmi ) przyjeła się na dobre do słownika imprez plenerowych.


Nasz adres: Euroczit ul.Krakowska 13a Mikołów, woj. Śląskie, 43-190 Telefon: 608 491 296